logo StrefaPlastyka

Grunty

Jeśli lubisz malować i masz w planach rozpoczęcie swojej przygody z farbami akrylowymi, konieczne może okazać się użycie odpowiedniej zaprawy do podłoża. To pozwoli przygotować powierzchnię do przeprowadzenia dalszych prac artystycznych oraz wzmocnić ją i zabezpieczyć przed niekorzystnymi czynnikami, takimi jak na przykład wilgoć. W tym celu najlepiej zastosować odpowiedni grunt. Istotne jest, by był on przystosowany do konkretnego rodzaju farby, którą zamierzasz następnie użyć. Zagwarantuje to dobre krycie i ograniczy powstawanie nieestetycznych smug. W ofercie posiadamy wysokiej jakości profesjonalny grunt akrylowy malarski, niezbędny podczas wykonywania prac artystycznych związanych z malowaniem. Kiedy warto go użyć i jak to zrobić? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Do czego służy grunt akrylowy?

Jak można wywnioskować z nazwy, ten produkt stosuje się pod farby powstające na bazie akrylu. Jego zadaniem jest przygotowanie podłoża do malowania. Zaletami nałożenia warstwy gruntu akrylowego jest wyrównanie oraz wzmocnienie powierzchni i ograniczenie jej chłonności. Dzięki temu farba zyskuje lepszą przyczepność, a więc zapewnia staranniejsze krycie przy mniejszym zużyciu produktu. Co więcej, gruntowanie minimalizuje wchłanianie wilgoci i czyni powierzchnię nieprzepuszczalną, ogranicza więc przenikanie przez nią światła – zamiast tego odbija się ono, a kolory stają się wyraźniejsze.

Warto wiedzieć, zanim zastosuje się grunt arylowy, do czego on służy i jak go wykorzystywać. To produkt, którego użycie zapobiega wielu nieprzewidzianym komplikacjom podczas wykonywania prac artystycznych, a następnie pozwala długo cieszyć się satysfakcjonującym efektem. W ofercie sklepu Strefa Plastyka posiadamy grunt pod farbę akrylową renomowanych i cenionych przez użytkowników marek, co stanowi gwarancję wysokiej jakości. Co więcej, produkt jest wydajny i łatwy w użyciu. Cieszy się szerokim zainteresowaniem zarówno wśród osób rozpoczynających swoją przygodę z malowaniem, jak i profesjonalistów, którzy tworzą swoje obrazy już od dawna.

Jak stosować grunt akrylowy?

Kiedy wiadomo już, do czego służy ten produkt, warto zaczerpnąć wiedzy, jak go używać. Choć zalecenia mogą być nieco inne u różnych producentów, istnieje kilka wspólnych zasad, których warto przestrzegać. Jeśli chodzi o grunt akrylowy, zastosowanie go jest wbrew pozorom bardzo proste.
Na początku zastanów się, czy chcesz malować na białym podłożu, czy w innym odcieniu. Jeśli zamierzasz stworzyć pod swój obraz tzw. kolorową bazę, możesz dodać do gruntu odrobinę farby w wybranej przez siebie barwie. Co więcej, przyłożenie do pierwszej warstwy różnych przedmiotów (pogniecionego papieru lub innego materiału) pozwoli uzyskać niestandardową, nierównomierną fakturę.

Następnie przygotuj odpowiednio podłoże. Wygładź je, usuń ewentualne zanieczyszczenia, jak choćby kurz. Kiedy wyczyścisz powierzchnię, za pomocą pędzla nakładaj na nią równomiernie grunt akrylowy. Pamiętaj, by nie malować od razu po zagruntowaniu. Zaczekaj, aż nałożona warstwa wyschnie.

Co zyskujesz, używając gruntu do farb akrylowych?

Wiele osób zastanawia się, czy pominięcie użycia tego produktu podczas wykonywania prac artystycznych może znacząco wpłynąć na ich efekt. Oczywiście, że tak. Niezastosowanie gruntu zaburzy estetykę, a dodatkowo utrudni lub też zupełnie uniemożliwi malowanie. Nieodpowiednie przygotowanie podłoża pod farbę akrylową może spowodować, że będzie ona słabo kryła, powstaną trudne do usunięcia bąbelki lub brzydkie smugi. Temu wszystkiemu zapobiegnie odpowiednie zastosowanie gruntu akrylowego. Zatem jeśli wiesz, że warto go użyć przed malowaniem, nie rezygnuj z tego.

Postaw na łatwość nakładania farb i zachwycający efekt!
W ofercie Strefy Plastyka posiadamy wysokiej jakości grunt do farb akrylowych, który odpowiednio przygotowuje podłoże, wygładzając je, wyrównując i zabezpieczając przed wilgocią. Zapraszamy do zakupu!

Scroll to Top