logo StrefaPlastyka

Farby olejne

Malowanie techniką olejną to istniejąca od wieków forma sztuki. Głębia kolorów, bogactwo odcieni i świeżość bijąca od obrazów olejnych sprawiają, że nieustannie zdobywają one nowych zwolenników. Farby olejne są idealne dla wszystkich miłośników pracy z kolorem – hobbystów, konserwatorów zabytków, profesjonalnych malarzy i amatorów malarstwa, a swoją historią zachęcają, by stworzyć z nimi choć jedno własne dzieło. W tej kategorii znajdziesz wysokiej jakości farby olejne do malowania obrazów i nie tylko. Warto poznać naszą ofertę artystycznych farb olejnych!

​ Czym wyróżniają się farby olejne?

Zacznijmy od tego, że powstają one z połączenia pigmentu z nośnikiem w postaci oleju roślinnego. Właśnie takie spoiwo nadaje im maślaną konsystencję i pozwala na długą obróbkę oraz dowolne łączenie kolorów. Są one wysoce trwale i odporne na blaknięcie, co czyni z farb olejnych do malowania na płótnie czy kartonie chętnie wybierany produkt. Siła krycia jest zależna od pigmentu – jego właściwości, jakości oraz stopnia, w jakim został nasycony spoiwem. Farby olejne Phoenix powstają ze składników najwyższej jakości, dlatego charakteryzują się wysokim nasyceniem barw i głębokimi kolorami. Jak zapewne wiesz, farby olejne zyskały też dużą popularność w przemyśle budowlanym. Wykorzystywane są zarówno w malarstwie wykończeniowym – w domach czy budynkach użytku publicznego, jak i w postaci farb zewnętrznych, elewacyjnych. My oferujemy jednak wyłącznie farby olejne do malowania obrazów, a więc te o przeznaczeniu artystycznym.

​ Cenione zalety farb olejnych

Dlaczego tak wielu profesjonalnych malarzy oraz artystów-amatorów to zwolennicy farb olejnych? Z jakiego powodu najwięksi mistrzowie pędzla od lat sięgają po tę technikę? Poznaj właściwości farb olejnych!

  • Doskonale łączą się ze sobą, pozwalając tworzyć ciekawe pociągnięcia i kreatywne połączenia kolorów.
  • Wysychają powoli, co może być zarówno wadą, jak i zaletą. Jednak ta cecha stwarza możliwość nanoszenia poprawek do momentu uzyskania zadowalającego efektu.
  • Są wysoce trwałe, czego dowodzą obrazy sprzed setek lat znajdujące się w muzeach i galeriach sztuki.
  • Pozwalają na nakładanie wielu warstw i tworzenie interesujących struktur na płótnie.
  • Mają głębokie, nasycone kolory – zawdzięczają to odpowiednio zmieszanemu olejowi z pigmentem. Gotowy obraz przywodzi na myśl lśniący kamień szlachetny – tego efektu nie uzyskasz za pomocą innej techniki.

​ Produkty dla amatorów i profesjonalistów

Z jednej strony farby olejne są proste w użyciu, więc doskonale sprawdzają się na początku przygody z malarstwem. Z drugiej natomiast – od stuleci są ulubionymi farbami malarskich mistrzów. Niezależnie od tego, czy tworzysz w technice impasto, czy laserunku, malujesz od wczoraj czy od 10 lat, nabycie farb olejnych Phoenix to świetny sposób na uzupełnienie Twojego wyposażenia. Nasze produkty podlegają dokładnym i regularnym kontrolom jakości podczas procesu produkcji. Znajdziesz w nich najlepsze składniki, które pozwalają osiągać wysokie nasycenie barw, głęboki kolor i odporność na blaknięcie. Duży wybór kolorów farb olejnych i zestawów sprawia, że zarówno amator, jak i profesjonalista znajdzie w Strefie Plastyka coś dla siebie. Dostępne w naszej ofercie farby olejne do malowania na płótnie zapewnią Ci dokładnie taki efekt, jakiego oczekujesz!

​ Jakie kolory farb olejnych kupić na początek?

Kolorowe farby olejne to wysokiej jakości produkty, które pozwalają artystom na tworzenie interesujących dzieł. Są proste w użyciu, dlatego znajdują tak wielu zwolenników wśród początkujących artystów. Imponująca liczba odcieni, którą można uzyskać dzięki łączeniu i mieszaniu barw, jest niemal nieograniczona. Wybór kolorów jest oczywiście kwestią indywidualną, jednak jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z farbami olejnymi, warto wyposażyć się w podstawowe barwy, a więc żółty, niebieski i czerwony. Można uzupełnić je o kilka ulubionych kolorów lub skorzystać z gotowych zestawów farb olejnych. Z czasem Twoja paleta będzie się rozrastać. Poznasz własne potrzeby, preferencje i oczekiwania. Warto zapoznać się najpierw z zasadami łączenia barw, dzięki którym z pewnością zrealizujesz swoje wizje artystyczne. Farby olejne sprostają Twoim oczekiwaniom!

​ Szeroki wybór produktów

Niekiedy, zwłaszcza na początku swojej artystycznej przygody, warto sięgnąć po gotowe pakiety farb, zamiast wybierać je pojedynczo. Kupowanie farb olejnych w zestawach pomoże Ci zarówno skompletować niezbędnik początkującego malarza, rozszerzyć dotychczasową kolekcję farb, jak i stworzyć idealny prezent dla miłośnika sztuki. Poszczególne zestawy różnią się od siebie wielkością, zawartością i ceną, więc na pewno znajdziesz wariant odpowiedni dla siebie.

Zapraszamy do Strefy Plastyka po farby olejne! Zestaw? A może pojedyncze tubki o pojemności 120 ml? Wybór należy do Ciebie!

Scroll to Top