logo StrefaPlastyka

Palety jednorazowe malarskie

Palety jednorazowe malarskie

Palety jednorazowe to praktyczne narzędzia używane przez artystów do mieszania farb podczas malowania. Zwykle palety jednorazowe wykonane z materiałów takich jak papier, tektura lub tworzywo sztuczne. Zaletą palet jednorazowych jest to, że można je wyrzucić po użyciu, co ułatwia czyszczenie po pracy. Palety jednorazowe dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na wybór odpowiedniej palety w zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb artysty.

Rozpoczynasz swoją przygodę z malarstwem i chcesz wypróbować różnego rodzaju produkty i akcesoria, aby skompletować wyposażenie swojej pracowni? W kwestii palety do malowania dobrym rozwiązaniem są te jednorazowe, które dostępne są w specjalnych arkuszach. Dzięki temu nie musisz martwić się o czyszczenie i impregnowanie, a zaoszczędzony czas możesz poświęcić na doskonalenie swojego warsztatu. Podpowiadamy, dlaczego jednorazowe akcesoria do malowania są tak popularne. Sprawdź, jakie jednorazowe palety malarskie znajdują się w naszej ofercie!

​Dlaczego malarskie „jednorazówki” są tak popularne?

Doskonałą alternatywą dla palet drewnianych i plastikowych są palety malarskie jednorazowe. Występują w postaci specjalnego bloku, składającego się z wysokiej jakości arkuszy nieprzemakalnego papieru. W zestawach o formacie A4 lub A3 znajduje się kilkadziesiąt sztuk jednorazowych palet. Po skończonym malowaniu wystarczy oderwać arkusz i go wyrzucić. Jednorazowe palety malarskie doskonale sprawdzają się zarówno podczas malowania farbami olejnym, jak i akrylowymi. Cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza wśród amatorów malowania w plenerze.

Ciekawostką jest, że palety malarskie w wariancie jednorazowym mogą występować także w opcji „Stay Wet”. Oznacza to, że wykorzystany papier zapewnia odpowiednią wilgoć szybkoschnącym farbom akrylowym. Taka „jednorazówka” wykonana jest z plastiku posiadającego specjalne kuwety wyłożone podkładem z papieru i przykrytym pergaminem. Dzięki temu malarz może liczyć na powolną absorpcję wilgoci z podkładu. W praktyce czas wysychania farb się wydłuża, co pozwala na swobodne malowanie bez pośpiechu.

Zapraszamy do zakupu jednorazowych palet malarskich!

Scroll to Top