logo StrefaPlastyka

Media do farb olejnych

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym artystą, czy też zajmujesz się malarstwem hobbystycznie, z pewnością zależy Ci na jak najlepszym efekcie końcowym dzieła, w którego stworzenie wkładasz mnóstwo zaangażowania. Możliwość ułatwienia samego procesu malowania bez wątpienia także wydaje się dla Ciebie intrygującym rozwiązaniem. W naszym sklepie internetowym Strefa Plastyka możesz zaopatrzyć się w różnego rodzaju przydatne akcesoria malarskie, w tym między innymi media do farb olejnych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!
Jakie medium do farb olejnych wybrać?
Jeśli chcesz osiągnąć inny efekt wykończenia, zmienić strukturę obrazu lub mieć wpływ na szybsze bądź wolniejsze tempo schnięcia farby, akcesoria dostępne w naszym sklepie internetowym będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. W asortymencie znajdziesz szeroki wybór mediów do farb olejnych o różnych właściwościach. Poszczególne produkty są w stanie zmienić konsystencję farby oraz finalny wygląd obrazu. Dlatego też należy je dopasować do pożądanego efektu. Jeśli zastanawiasz się, jakie medium do farb olejnych wybrać, trzeba na początku określić, jak obraz powinien się finalnie prezentować. Warto mieć w zapasie kilka rodzajów mediów, aby móc w trakcie tworzenia dzieł w dowolnym momencie zmieniać właściwości farby wedle uznania. Niektóre z dostępnych w naszej ofercie produktów pełnią także funkcję zabezpieczającą obraz, co dla wielu artystów ma szczególnie duże znaczenie.


Satysfakcjonujące efekty prac dzięki rozpuszczalnikom do farb olejnych
Wbrew pierwszemu, mylnemu przekonaniu, rozpuszczalniki do farb olejnych nie mają na nie jedynie niszczącego wpływu. Możliwe jest oczywiście czyszczenie przy ich pomocy narzędzi malarskich oraz pozbywanie się z nich pozostałości farby. Jednakże połączenie rozpuszczalnika i farby ma za zadanie przynieść zupełnie inny efekt. Przyspiesza ono głównie proces schnięcia. Rozpuszczalnik łączy się z żywicą i pigmentami zawartymi w farbie, co zmniejsza jej gęstość oraz zwiększa przepuszczalność.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się wyłącznie wysokiej jakości produkty. Używając ich, możesz mieć pewność, że osiągniesz zamierzony efekt, a Twoje dzieło będzie zachwycające. Dostępne w naszym asortymencie rozpuszczalniki nie zawierają w składzie toksyn ani nie wydzielają drażniącego zapachu, dzięki czemu praca z nimi jest w pełni bezpieczna. Nie powodują one również żółknięcia białego koloru, co może być uciążliwe w przypadku częstego korzystania z tej farby.


Łatwiejsze malowanie dzięki terpentynie
Wśród znajdujących się w naszej ofercie rozpuszczalników do farb olejnych dostępna jest m.in. terpentyna. Ułatwia ona nakładanie farby i przyspiesza jej wysychanie. W zależności od użytych proporcji może ona również nadawać obrazowi matowe wykończenie. Należy zwracać szczególną uwagę na ilość używanego produktu, gdyż nieodpowiednie proporcje mogą doprowadzić do osłabienia intensywności koloru bądź zniszczenia warstwy malarskiej.

Terpentyna do farb olejnych stanowi jeden z najpopularniejszych rozpuszczalników. Powszechnie stosuje się ją dlatego, iż tego rodzaju farby na ogół są gęste i trudno rozprowadza się je na płótnie. Dodatek terpentyny do farb olejnych zmniejsza ich lepkość oraz sprawia, że stają się bardziej płynne. To z kolei umożliwia o wiele łatwiejszą ich aplikację na danej powierzchni. W naszym asortymencie terpentyna dostępna jest w kilku wariantach.


Olej lniany do farb olejnych o szerokim zastosowaniu
Co jeszcze można dodawać do farb, aby modyfikować ich właściwości? Olej lniany do farb olejnych stanowi kolejne popularne medium. Ceniony jest głównie ze względu na szerokie możliwości zastosowania. Nie mogło zabraknąć go więc w naszej ofercie. Przy pomocy oleju lnianego do farb olejnych możliwe jest m.in. nakładanie kolejnych warstw na jeszcze wilgotną powierzchnię, a tym samym uzyskiwanie efektu przejścia kolorów oraz nadawanie tekstury. Zastosowany na koniec nadaje z kolei połysk i zwiększa trwałość obrazu.

Jeśli zastanawiasz się zatem, jakie medium do farb olejnych nabyć, aby móc w prostszy sposób tworzyć o wiele bardziej efektowne dzieła sztuki, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego. Przy pomocy wysokiej jakości produktów możesz dowolnie zmieniać właściwości farb olejnych, ich konsystencję, przyspieszać proces wysychania, a także konserwować swoje obrazy.

Zapraszamy na zakupy!

Scroll to Top