logo StrefaPlastyka

Farby gwasze

Zarówno początkujący, jak i zaawansowani malarze wciąż poznają i próbują nowych technik, dzięki czemu ich dzieła stają się bardziej unikatowe. W ten sposób mogą także odkryć swój wyjątkowy i niepowtarzalny styl. Farby wodne typu gwasz to intrygujący produkt, który na płótnie może zachowywać się jak akryle lub akwarele. Wszystko zależy bowiem od wyboru techniki. Artykuł ten jest chętnie wykorzystywany przez ilustratorów oraz projektantów, jednak każdy artysta powinien spróbować tej metody. Jeśli więc zastanawiasz się co to farby gwasze i jak je stosować, koniecznie zapoznaj się z opisem dostępnych produktów. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości artykuły malarskie, dlatego serdecznie zachęcamy do zapoznania się z dostępną ofertą!

Czym jest farba gwasz?

Jest wiele powodów, dla których warto zakupić te nietuzinkowy produkt. Możliwe, że zadajesz sobie pytanie, co to są farby gwasze i do czego służą. Produkt przypomina akwarele, jednak jest bardziej kryjący. To farba wodna z dodatkiem kredy lub bieli oraz gumy arabskiej. Dzięki tym składnikom, stosując jasny odcień, bez problemu można przykryć ciemny kolor. Farba gwasz może być nakładana warstwami, dzięki czemu pozwala stworzyć niepowtarzalny efekt.
W naszym sklepie zakupisz między innymi zestaw zawierający wiele kolorów. Oferowane farby typu gwasz pochodzą od znanych i cenionych producentów artykułów malarskich. To, co charakteryzuje te produkty to przede wszystkim fakt, że są nietransparentne oraz wykonane na bazie wysokiej jakości pigmentów.

Niezwykłe właściwości produktu

Każdy rodzaj farby posiada charakterystyczne dla siebie cechy. Dostępne w naszym sklepie farby gwasze wyróżnia przede wszystkim duża gęstość, dlatego należy mieszać je z wodą. Właściwości produktu pozwalają na poprawę błędu nawet po kilku godzinach. Wystarczy nanieść odrobinę wody, aby ponownie aktywować farbę gwasz.
Warto wspomnieć o tym, że malarz ma wpływ na stopień krycia. Dostępne w asortymencie produkty mogą zachowywać się podobnie do farb olejowych, a także akryli i akwareli. Wszystko zależy od stosunku gwaszu do wody. Właściwości oferowanych przez nas farb pozwalają na bezproblemowe rysowanie po nich. W ten sposób możesz podkreślić kształty lub detale, jak również pogłębić cienie.

Jak prawidłowo korzystać z farby typu gwasz?

Znając właściwości tego produktu, warto poznać także sposób jego wykorzystywania. Wobec tego, do czego i jak stosować farby gwasze? Przede wszystkim doskonale sprawdzą się, jeśli jesteś początkującym artystą. Metoda malarska wykorzystująca farby gwasze jest mało wymagająca i stanowi świetne rozwiązanie, które możesz stosować podczas pierwszych etapów nauki. Produkt możesz nakładać za pomocą pędzli, jak również aerografu, czyli urządzenia wykorzystującego sprężone powietrze. Warto także wspomnieć, że farbą gwasz pokryjesz zarówno suchy, jak i lekko wilgotny papier.

Wysoka jakość oraz trwałość produktów

Szerokie grono zadowolonych klientów potwierdza jakość oferowanych przez nas produktów. Dostępne farby wodne typu gwasz to doskonałe artykuły malarskie. Z ich pomocą stworzysz wyjątkowe i unikatowe dzieła, jednocześnie wykorzystując nietuzinkową technikę. Współpracujemy ze znanymi i docenionymi przez specjalistów producentami, wobec czego decydując się na zakup farby gwasz, zyskujesz gwarancję otrzymania wysokiej jakości produktu.

Co jeszcze można znaleźć w naszej ofercie?

Nieustannie dbamy o różnorodność asortymentu produktów malarskich, dlatego regularnie go uzupełniamy. Oprócz wodnych farb typu gwasz, w naszym sklepie zakupisz wszystko to, czego potrzebujesz do stworzenia wyjątkowych obrazów. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi na stronie pędzlami, panelami malarskimi, sztalugami oraz szkicownikami. Jeśli chcesz rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, koniecznie sprawdź bogatą ofertę kredek i pasteli. Zapraszamy do sprawdzenia zakładki promocje, w której dostępne są produkty w atrakcyjnych cenach!

Scroll to Top