logo-small

Z pewnością każdy malarz, który z pasją tworzy swoje dzieła, wie, czym jest podobrazie i jak ważna jest jego jakość, aby dobrze wykonywało się na nim prace artystyczne, a następnie prezentowały się one efektownie. Kto jednak dopiero rozpoczyna przygodę z malowaniem, może potrzebować wyjaśnienia tego terminu oraz porad, jak wybrać odpowiednie akcesoria do tworzenia swoich obrazów.
W Strefie Plastyka oferujemy wysokiej jakości, a przy tym przystępne cenowo podobrazia owalne. W asortymencie posiadamy modele o różnych wymiarach, co ułatwia znalezienie tego odpowiedniego. Warto poznać naszą ofertę!

Czym są podobrazia?

Podobrazie to rama z płótnem, które zostało na nią naciągnięte w taki sposób, że tworzy równą powierzchnię, stanowiącą podłoże do powstawania prac malarskich. Kiedyś natomiast była to zagruntowana deska. Współczesne podobrazia – owalne, prostokątne lub kwadratowe muszą posiadać specjalną konstrukcję, która umożliwia nanoszenie na nią w prosty i efektowny sposób farb. Jeśli chodzi o ramę, składa się ona z czterech listew, które są połączone wpustami, a przy mniejszych formatach klejone. Zwykle naciąga się na nią płótno wykonane z lnu, lecz popularne pozostaje też konopne i bawełniane. Musi zostać ono zaimpregnowane oraz zagruntowane. Tak skonstruowane podobrazie owalne lub w innym kształcie pozwala na zrealizowanie władnej wizji malarskiej i uzyskanie rezultatów zgodnych z oczekiwaniami. Warto pamiętać, jakość podobrazia w znacznym stopniu odpowiada za trwałość obrazu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podobrazia?

Istnieje kilka kryteriów, którymi warto się kierować przy zakupie tego produktu. Dotyczą one zarówno wykonania konstrukcji, jak i charakterystyki płótna. Co istotne, podobrazie powinno posiadać proste i niepoznaczone sękami krosna, aby nie uległo odkształceniu, szczególnie przy większych formatach obrazów. Poza tym listwy zastosowane do jego wykonania muszą mieć załamane krawędzie. Dzięki temu możliwie jest odpowiednie naciągnięcie na nie płótna. Warto zwrócić uwagę także na skład i grubość materiału, które wpływają znacząco na jego wytrzymałość
Jeśli chcesz kupić profesjonalne podobrazie owalne w dopasowanym do swoich potrzeb rozmiarze, skorzystaj z naszej oferty!

Owalne

Scroll to Top